پرسشنامه

پرسشنامه

پرسشنامه مجموعه ای از سوالات است که ساخته شده برای به دست آوردن اطلاعات با هدف خاص. سبک ها و قالب های متنوعی از پرسشنامه ها متناسب با هدف خاص هر یک وجود دارد.

اگر پرسشنامه مورد نظر خود را پیدا نکردید از قسمت جستجو در سمت بالا انرا را جستجو و پیدا کنید هزاران پرسشنامه در سایت ما وجود دارد

در زمینه آموزش ، پرسشنامه ها معمولاً سازوکاری هستند که معلمان برای ارزیابی دانش آموزان خود انتخاب می کنند. یک پرسشنامه می تواند به صورت کتبی ارائه شود ، و به دانش آموز دستور می دهد که به هر یک از سوالات موجود در یک ورق پاسخ دهد. با توجه به پاسخ های آنها ، معلم قادر خواهد بود قضاوت کند که آیا دانش آموز آنچه را که در کلاس دیکته شده است یاد گرفته است یا خیر.

همچنین می توان پرسشنامه های آزمون را به صورت شفاهی تکمیل کرد . در این حالت دانشجو باید به سوال معلمی پاسخ دهد

بسته به موضوع ، نحوه پاسخ دادن به دانش آموز و تصحیح ان توسط معلم می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اگر سوالات مربوط به ریاضیات یا برخی علوم دقیق دیگر باشد ، نتایج بسیار دقیقی انتظار می رود ، زیرا یک خطای کوچک می تواند منجر به اختلافات زیادی شود. اما اگر این پرسشنامه مربوط به تاریخچه یک کشور یا روانشناسی باشد ، احتمالاً معلم به نظر دانش آموز تا حدی احترام می گذارد ، مشروط بر اینکه شامل اطلاعات نادرست نباشد و داده های درخواستی را حداقل ارائه دهد. .

بسیاری از مجلات و وب سایت ها پرسشنامه های مختلفی را منتشر می کنند تا خوانندگان خود را در مورد موضوعات مربوط به عشق ، سلامتی ، پول و دوستی و غیره راهنمایی کنند .

روانشناسی با استفاده از پرسشنامه به مطالعه و تجزیه و تحلیل بسیاری از موضوعات مختلف، از جمله شخصیت، ثبات عاطفی، هوش، مهارت های اجتماعی، چابکی ذهنی و تمایلات افسردگی است. برخی از انها حاوی چندین نسخه از همان سوالات است که در فاصله مشخصی از یکدیگر قرار دارند ، به طوری که فرد ارزیابی شده متوجه تکرار نمی شود ، این امر می تواند منجر به پاسخ دادن به موارد مختلف در هر مورد شود و عدم صداقت تشخیص داده می شود